Protetyka


Proces dbania o uśmiech wymaga niejednokrotnie korzystania z usług różnych specjalistów stomatologii oraz umówienia wielu wizyt, które pomogą w otrzymaniu zadowalającego efektu. Jedną z nich jest konsultacja protetyczna.

Stomatologiczna odbudowa uśmiechu

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się odbudową braków w jamie ustnej oraz estetycznym odtworzeniem pięknego uśmiechu. Odbudowa rozumiana jest tutaj zarówno jako naprawa protez zębowych, jak i uzupełnienie naturalnego uzębienia.

Usunięcie chociaż jednego elementu w obszarze narządu żucia, powoduje zaburzenie zgryzu, co prowadzi z kolei do ubytków, wyszczerbienia, bólu, a nawet migreny.

Protetyka wykonywana w AS Dental

Konsultacja i naprawa uzupełnień

Każdą utratę zębów należy wypełnić. Specjalistyczna konsultacja pozwala na określenie zakresu problemu i wyznaczenie celów leczniczych. Nasi stomatolodzy w Rzeszowie tworzą zarówno stałe, jak i ruchome uzupełnienia z rożnych materiałów: akrylu, nylonu czy ceramiki. Jeśli zaś wykonana korona czy mostek ulegnie zużyciu lub ułamaniu, naprawiają je, aby mogły na nowo stanowić część zgryzu pacjenta.

Zadbaj o uśmiech
Umów wizytę!