Profilaktyka stomatologiczna

W myśl zasady ” lepiej zapobiegać niż leczyć” polecamy następujące zabiegi profilaktyczne: usuwanie złogów nazębnych (scaling, piaskowanie), lakowanie zębów oraz fluoryzację. 

Scaling to usuwanie kamienia nazębnego. Podczas codziennego szczotkowania zębów nie jesteśmy w stanie usunąć całej płytki bakteryjnej obecnej na zębach. Na bazie tej płytki tworzy się kamień nazębny, który powoduje stany zapalne dziąseł, niszczy przyczep łącznotkankowy i zbiegiem czasu powoduje rozchwianie zębów. 

U nas zabiegi scalingu wykonuje wykwalifikowana, doświadczona higienistka stomatologiczna.

Lakowanie to bardzo ważny zabieg profilaktyczny, szczególnie u dzieci. Jest to zabezpieczenie bruzd specjalnym preparatem. Pierwsze zęby trzonowe u dzieci ok 6 roku życia mają bardzo wąskie i głębokie  bruzdy. Pomimo dobrej higieny mały pacjent nie jest w stanie usunąć z nich bakterii. A to pierwszy krok do próchnicy. Dlatego polecamy lakowanie – całkowicie bezbolesny zabieg profilaktyczny.

Dentysta Rzeszów z zadowolonym małym pacjentem na fotelu dentystycznym, bo stomatologia dziecięca nie musi być straszna.
Profilaktyka stomatologiczna

Kolejnym  zabiegiem z serii profilaktyka jest fluoryzacja. 

Fluor działa zbawiennie na szkliwo zębów. Powoduje, że szkliwo staje się mocne, odporne na działanie bakterii, a także powoduje remineralizację czyli odbudowę drobnych ubytków. 

Fluoryzację możemy przeprowadzić na kilka sposobów: przy pomocy pianki, żelu, lakieru.

Instruktaż higieny jamy ustnej

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niewielu z nas czyści zęby w sposób prawidłowy. Ten problem dotyczy zwłaszcza dzieci, a rodzice nie zawsze mają na tyle czasu aby  dopilnować swoje pociechy podczas tej codziennej czynności. 

Dlatego oferujemy państwu wizytę higienizacyjną. Wizyta dedykowana jest zarówno fal dzieci jak i dla dorosłych pacjentów. Dowiecie się na niej jak dobrać odpowiednią technikę szczotkowania zębów, jak dobrać odpowiedni sprzęt (nitki, szczotki międzyzębowe, irygatory). 

Zadbaj o zęby
Umów wizytę!